• Menu
  • Menu

The Usual: duurzaam overnachten in hartje Rotterdam

Vergeet alles wat je van een hotellobby verwacht. Bij The Usual Rotterdam stap je namelijk geen keurige lobby binnen waar iedereen braaf richting de receptie loopt. Nee hoor. Hier kom je terecht in een kleurrijke lounge waar gewerkt, gelachen en geleefd wordt. Grote kans dat je het inchecken bijna vergeet omdat je eerst even rond wilt kijken. Het voelt vanaf de eerste stap meer als thuiskomen dan als aankomen.

LOCATIE: MIDDEN IN HET BRUISENDE ROTTERDAM

The Usual Rotterdam zit aan de Westblaak, midden in het centrum en op loopafstand van de leukste musea van de stad. Alles is dus zo bereikbaar. Te voet, met het openbaar vervoer of lekker op de fiets. Razend populair in Rotterdam trouwens. Geen idee wat je die dag moet gaan doen? Schuif even aan bij de bar en vraag het de mensen daar. Zij weten precies wat er speelt in de stad én wat op dat moment hot and happening is. Scheelt jou weer een half uur Googelen. Praktisch én gezellig, zo houden wij van reizen.

KAMERS DIE EEN VERHAAL VERTELLEN

Dat The Usual meer wil zijn dan alleen een hotel, merk je eigenlijk overal. Ook op je kamer. Je wc en wastafel bijvoorbeeld? Gemaakt van houtsnippers, met een stuk minder CO2 uitstoot als bonus. Het beddengoed komt van Yumeko, een merk dat bekendstaat om de keuze voor eerlijke, milieuvriendelijke materialen en processen. En belangrijker als je er daadwerkelijk in moet slapen: het voelt ultrazacht aan. Heel fijn na een dag Rotterdam doorbanjeren.

Op het bord vind je een Sleep Meditation kaartje en eentje met de tekst Good things happen. Klein detail, maar wij houden nu eenmaal van plekken die iets willen vertellen. The Usual probeert duidelijk ook iets bij te dragen aan je mentale rust. Niks mis mee.

➸ Benieuwd naar andere verblijven met een verhaal? Kijk hier voor al onze favoriete plekken

MEER DAN ALLEEN SLAPEN

The Usual Rotterdam is een van de drie vestigingen, naast Florence en Brussel. En overal geldt hetzelfde: alleen een bed neerzetten vonden ze hier duidelijk wat karig.

Er is een studieruimte en coworkingplek voor als er onderweg tóch nog gewerkt moet worden. Een spelletjesruimte met een pingpongtafel die haast een kamer op zich vult. Een eigen bibliotheek om lekker in weg te duiken. Bewegen? Hopla, naar de Mind Gym. En voor wie zaken en reizen combineert zijn er ook nog meerdere vergaderruimtes.

Kortom: je boekt hier een hotelkamer en krijgt er ongeveer een halve dagbesteding bij cadeau. Prima geregeld.

Stel je eigen avontuur samen

DUURZAAMHEID DIE VERDERGAAT DAN EEN VINKJE

En dan duurzaamheid. Want waar dat bij hotels nogal eens blijft steken bij een kaartje met ‘gebruik je handdoek nog een dag’, pakken ze het bij The Usual wat groter aan.

The Usual Rotterdam draait volledig op hernieuwbare energie en is gasvrij. Voor iedere directe boeking wordt 1 kilo afval uit de rivier gehaald en voor iedere overnachting wordt 100 liter schoon drinkwater gedoneerd aan een waterproject in Nepal.

Maar ook gewoon om de hoek gebeurt er genoeg. Het hotel sponsort een stuk landbouwgrond bij de Voedseltuin Rotterdam, waar vrijwilligers groente en fruit verbouwen voor de voedselbank. En al het dagverse eten in The U Bar komt voor 100% van lokale leveranciers. Kijk, daar houden we van. Duurzaam zonder dat je op sfeer of comfort hoeft in te leveren. Precies zoals het hoort.

EEN ONTBIJT OM VOOR OP TE STAAN

Ook bij het ontbijt is goed nagedacht over wat er op tafel komt. Alle producten zijn lokaal en vers en het geheel voelt lekker gezond aan zonder meteen door te slaan naar alleen chiazaad en bleekselderij. Want kom op: een beetje zoetigheid bij het ontbijt is en blijft gewoon heerlijk.

ZELFSTANDIG, MAAR TOCH PERSOONLIJK

Inchecken en uitchecken doe je bij The Usual helemaal zelf. Lekker makkelijk, geen rijen en geen gedoe. En toch voelt het niet onpersoonlijk. Er staat altijd iemand paraat die even vraagt hoe het gaat of hoe je verblijf was. Precies genoeg persoonlijk contact dus, zonder dat je eerst je halve levensverhaal bij een receptiebalie hoeft af te steken.

PRAKTISCHE INFO

The Usual Rotterdam ligt aan Westblaak 10, op 3 minuten lopen van metrostation Beurs en op 16 minuten lopen van Rotterdam Centraal. Parkeren kan op 50 meter afstand.

Zoek je in Rotterdam niet alleen een bed, maar ook een plek waar wat gebeurt? Dan zit je bij The Usual goed. En eerlijk: alleen voor die pingpongtafel willen we al terug.

Jelle en Annabelle

Wij zijn Jelle & Annabelle, en namens Reistop5 trekken wij erop uit om nieuwe plekken en de gaafste bestemmingen te ontdekken! We houden ervan om buiten te zijn in de natuur en gaan dan ook regelmatig weekendjes weg. Onze drone en camera (digitale en analoge) gaan dan altijd mee, zodat we de ervaring kunnen vastleggen en die verhalen kunnen delen met anderen. Dit delen wij op ons reisaccount op Instagram @camperverhalen. Met onze beelden en ervaringen willen we inspireren om vaker naar buiten te gaan, even te ontsnappen aan de drukte en de wereld met eigen ogen te ontdekken.

Bekijk alle artikelen

Leave a reply

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

error: Content is protected !!